Ogłoszenie


Wpisz się do Księgi Gości!

Całe forum podlega ochronie praw autorskich!
Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!



Dziękować Wszystkim!
Miasteczko powraca! Zdaje się, że już na dobre ;]


Chcesz dołączyć do Miasteczka Candy?
Zarejestruj się, a następnie zaakceptuj swoje konto, by zostać mieszkańcem! Nie pożałujesz!



Powrociłaś/łeś do Miasteczka po długim czasie i nie wiesz co i jak?
Wystarczy, że zgłosisz się po nowy avatar, a Twoje konto zostanie przywrócone!



Ważne ogłoszenie, które musicie przeczytać.

Nasze święta











Pogadaj z nami, wejdź na czat





  • Index
  •  » Książki
  •  » Lubicie fantastykę? A może inne gatunki...

#1 2010-01-09 22:49:45

Melanie

Miss Lipca 2009                    Miss Urodzin 2009

9794941
Skąd: ja to znam...?
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 886
WWW

Lubicie fantastykę? A może inne gatunki...

To chyba oczywiste, że większość nastolatek lubi ten gatunek. Ostatnio większość z nas, przeciętnych czytelników, pokochało książki fantasy, głównie o wampirach, wilkołakach itp. ale czy równie bardzo lubicie książki o magicznych stworach, wróżkach czy skrzatach? Ja nie, wolę coś przy czym można się bać, popłakać albo się pośmiać.
     A co myślicie o innych książkach. Może jakaś was naprawdę wciągnęła, bo jest wiele pięknych, śmiesznych i dramatycznych książek, które opowiadają o zwykłych ludziach, takich jak my. Ale pozostaje jedno pytanie: czy po lekturze przejmującej fanatsyki inny gatunek książek nas zainteresuje? Nie wiem, co wy myślicie na ten temat i właśnie dlatego pytam. Wiele książkek może nas zainteresować. Ja wypowiedziała bym się na temat kilku książek Nory Roberts, ale to jest fantastyka, taka bardziej wpadająca w magię. Kiedy przeczytałam książkę pt. "Pod słońcem Toskanii" (niestety nie pamiętam autora) pokochałam ją, a film jest... kiepski?... Tak, to dobre określenie. Jest jeszcze kilka książek, np. "Dom córek" (jeśli się nie pomyliłam) - opowiada o trzech kobietach, toóre odziedziczyły po ojcu winnice we Francji i ta książka jest naprawdę boska. Czytałam też naprawdę boską książkę pt. "O czym płaczą świerszcze" - z niem można się bardzo wiele dowiedzieć o kardiologii i budowie serca; potwornie zwyłam się przy czytaniu tej książki. Czytałam jeszcze kilka książek, które bardzo mi się podobały, a nie pamiętam ich tytułów. To co jest opisane w takich książkach może przytrafić się każdemu z nas.
     Absolutnie nie zniechęcam do czytania fantastyki, bo sama zaczęłam czytać właśnie od niej, kocham ją i również sama ją tworzę, ale chciałam się dowiedzieć od was, czy przeczytaliście jakąś ciekawą książkę i żebyście krótko opisali o czym była.
     Osobiście bardzo lubię płakać przy czytaniu książek - może i jestem emocjonalną masochistką, ale cóż począć.


Jak chce to potrafię mądrze gadać, nie???

Ostatnio edytowany przez Melanie (2010-01-11 14:04:21)


Pracuje jako: projektantka mody, DJ, fryzjer w salonie, niania, ochroniarz na boisku szkolnym
Znajomi: Roberta,Różyczka,Martysia,Julia,Malwina,Damian,Charlotte,Magda,Neillé,Lilly,Paweł,Miśka, Aiko,Kajka,Victor,Akira,Izaura,Shan,Iga,Nick,Sean,Viki,Alfred & Mathew,Nicole,Dominika,Jasper,Ola,Anna,Ray,Sara,Rołz,Emmett,Esme,Kornel,Natala,Bartek,Carralo
Kumple: Zuzanna, Maciek, Nina, Janet
Chłopak: Matts
Rodzinka: Moje Drzewo Genealogiczne [rozszerzone]
Lubi(czyt. kocha) : Rodzeństwo, WŁOCHY, Wampiry, Twilight, Vampire Diaries, książki, rysować, grać na gitarze(uczę się), pisać pwieści, muzykę (OneRepublic, Miley Cyrus, Taylor Swift, Amy MacDonald, Linkin Park, Yirumę), lody miętowe i pistacjowe, Taylora Lautnera
Nie lubi: różowego, arogancji, ignorantów, powierzchowności

Cześć Goście

Offline

 

#2 2010-01-10 09:26:36

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Lubicie fantastykę? A może inne gatunki...

nie, nie potrafisz i pisze się absolutnie.


Ja ostatnio, jak już mówiłam, czytałam Stravaganzę. Jest tego (chyba) seria, ale jak narazie udało mi się skończyć tylko Miasto masek.

Książka opowiada o Lucienie- chłopcu z XXI wieku, który jest chory na raka. Ojciec daje mu w prezencie notes, który, według opisu, wyprodukowany został w Wenecji. Chłopiec zasypia z prezentem w dłoni, a kiedy się budzi... stoi na placu głównym miasta Bellezzy!

Lucien poznaje przyjaciół, ratuje Diuszesę Silvię, uczy się strawagować (właśnie, zapomniałabym, stravaganti to podróżnik w czasie, a główny bohater właśnie taki jest), zakochuje się w Ariannie, poznaje sekrety miasta, a w końcu umiera w swoim świecie, już na zawsze zostając w XVI wiecznej Wenecji.


Wieeem, opisałam to beznadziejnie, przepraszam. Ale nie potrafię ładnie Może was zachęcę do tej książki, kto wie??


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#3 2010-01-11 14:08:40

Melanie

Miss Lipca 2009                    Miss Urodzin 2009

9794941
Skąd: ja to znam...?
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 886
WWW

Re: Lubicie fantastykę? A może inne gatunki...

Jak wenecja to pewnie fajne jest może przeczytam I NIE POPRAWIAJ MNIE, dziękuję za uwagę
Choroba! Skurcz mnie w nodze złapał! szlag
Nie ważne


Pracuje jako: projektantka mody, DJ, fryzjer w salonie, niania, ochroniarz na boisku szkolnym
Znajomi: Roberta,Różyczka,Martysia,Julia,Malwina,Damian,Charlotte,Magda,Neillé,Lilly,Paweł,Miśka, Aiko,Kajka,Victor,Akira,Izaura,Shan,Iga,Nick,Sean,Viki,Alfred & Mathew,Nicole,Dominika,Jasper,Ola,Anna,Ray,Sara,Rołz,Emmett,Esme,Kornel,Natala,Bartek,Carralo
Kumple: Zuzanna, Maciek, Nina, Janet
Chłopak: Matts
Rodzinka: Moje Drzewo Genealogiczne [rozszerzone]
Lubi(czyt. kocha) : Rodzeństwo, WŁOCHY, Wampiry, Twilight, Vampire Diaries, książki, rysować, grać na gitarze(uczę się), pisać pwieści, muzykę (OneRepublic, Miley Cyrus, Taylor Swift, Amy MacDonald, Linkin Park, Yirumę), lody miętowe i pistacjowe, Taylora Lautnera
Nie lubi: różowego, arogancji, ignorantów, powierzchowności

Cześć Goście

Offline

 

#4 2010-01-11 16:57:49

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Lubicie fantastykę? A może inne gatunki...

BĘDĘ cie poprawiać, bo pisarka z ciebie taka, jak ze mnie piosenkarka.


Co ja tam jeszcze czytałam.... No głównie gazety -_-''.


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 
  • Index
  •  » Książki
  •  » Lubicie fantastykę? A może inne gatunki...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora