Ogłoszenie


Wpisz się do Księgi Gości!

Całe forum podlega ochronie praw autorskich!
Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!



Dziękować Wszystkim!
Miasteczko powraca! Zdaje się, że już na dobre ;]


Chcesz dołączyć do Miasteczka Candy?
Zarejestruj się, a następnie zaakceptuj swoje konto, by zostać mieszkańcem! Nie pożałujesz!



Powrociłaś/łeś do Miasteczka po długim czasie i nie wiesz co i jak?
Wystarczy, że zgłosisz się po nowy avatar, a Twoje konto zostanie przywrócone!



Ważne ogłoszenie, które musicie przeczytać.

Nasze święta











Pogadaj z nami, wejdź na czat





#1 2009-08-21 09:44:04

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Kółko Nocy

To jest psieraziajonco mloćne kółko.
Robić za dużo nie musicie, tylko wygrzebywać obrazki bądź informacje o wampirach, wilkołakach, nocy,smokach,czarach itp mrocznych sprawach.
Punkty będę dodawała z:
-natury(wampir też zwierze)
-intelignecji
-pamięci.

W zależności, czego użyjecie, dostaniecie daną ilość punktów. Tak więc.
za obrazek- 2 pkt z wszystkich dziedzin
za ciekawostkę- 5
za jakieś wyparcowanie czy cuś takiego- 10

Ponieważ sala jest wyposażona w komputery i biblioteczkę, post ma wyglądać mniej więcej tak.

*przychodzi*
*włącza komputer/podchodzi do biblioteczki*
*czyta/szuka informacji*
*Znalazła zdjęcie wklejamy zdjęcie/ znalazła ciekawostkę wklejamy ciekawostkę
*wylącza komputer/odkłada książke*
*wychodzi*
No jakoś tak ^^

Uwagi:
1.   Posty można pisać 2 razy dziennie.

2.  Wypracowanie ma mieć od połowy kartki A4 do dwóch całych kartek.

3.  Na początku wypracowania trzeba napisać jego temat.

4.  Wypracowania wklejamy tutaj, nie przesyłamy ich do mnie na PW, czy coś tam jeszcze innego.

5.  Można wkleić dwa zdjęcia/dwie ciekawostki do jednego posta.

6.  Jakby coś, Zuzanna zawsze siedzi za biurkiem, można pytać.
7.  Za zdjęcie dodane do wypracowania +2 pkt.


Zapisani:
Zuzanna
Melanie
Neille
Angelika
Fly
Kornel
Matts
Esme
Miśka
Wera
Bartek
Meggie
Sophia

Ostatnio edytowany przez Zuzanna (2010-03-26 21:31:03)


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#2 2009-08-21 09:46:59

Melanie

Miss Lipca 2009                    Miss Urodzin 2009

9794941
Skąd: ja to znam...?
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 886
WWW

Re: Kółko Nocy

Zapisuję się


Pracuje jako: projektantka mody, DJ, fryzjer w salonie, niania, ochroniarz na boisku szkolnym
Znajomi: Roberta,Różyczka,Martysia,Julia,Malwina,Damian,Charlotte,Magda,Neillé,Lilly,Paweł,Miśka, Aiko,Kajka,Victor,Akira,Izaura,Shan,Iga,Nick,Sean,Viki,Alfred & Mathew,Nicole,Dominika,Jasper,Ola,Anna,Ray,Sara,Rołz,Emmett,Esme,Kornel,Natala,Bartek,Carralo
Kumple: Zuzanna, Maciek, Nina, Janet
Chłopak: Matts
Rodzinka: Moje Drzewo Genealogiczne [rozszerzone]
Lubi(czyt. kocha) : Rodzeństwo, WŁOCHY, Wampiry, Twilight, Vampire Diaries, książki, rysować, grać na gitarze(uczę się), pisać pwieści, muzykę (OneRepublic, Miley Cyrus, Taylor Swift, Amy MacDonald, Linkin Park, Yirumę), lody miętowe i pistacjowe, Taylora Lautnera
Nie lubi: różowego, arogancji, ignorantów, powierzchowności

Cześć Goście

Offline

 

#3 2009-08-21 09:48:05

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

Melanie- przyjęta ^^


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#4 2009-08-21 10:27:38

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*podchodzi do biblioteczki*
*znalazła zdjęcie: http://img111.imageshack.us/img111/4343/duchsmokmp0.jpg*
*szuka dalej*
*Znajduje http://img137.imageshack.us/img137/9291/smok9809765kf.jpg*
*odkłada książkę*
*siada za swoim stolikiem*


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#5 2009-08-21 10:51:24

Melanie

Miss Lipca 2009                    Miss Urodzin 2009

9794941
Skąd: ja to znam...?
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 886
WWW

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*podchodzi do biblioteczki*
*czyta*
*znalazła kilka ciekawostek*
*bierze kartkę*
*pisze referat:

Słowiańskie Wirzenia



    Według wierzeń istnieją istoty, którym ludzka krew jest konieczna do życia.  Takimi stworzeniami są wampiry.
    W średniowieczu ludzie urządzali polowania na wampiry, czarownice i wilkołaki, przez co zginęło wielu niewinnych ludzi. Z czasem nasze społeczeństwo przestało wierzyć w tego typu opowieści, ale powstało mnóstwo książek i filmów na ten temat. Niektóry ludzie nawet twierdzą, że spotkali wampiry lub, że takowe ich ugryzły.
    Wielu innych naukowców i lekarzy obala teorie o istnieniu wampirów.
    Te stworzenia są prawie nieśmiertelna, o ludzkiej postaci i charakterystycznych wydłużonych kłach. Zależnie od źródła, wampirom przypisywane są liczne zdolności paranormalne, m.in. regeneracja, czytanie w myślach, przewidywanie przyszłości, lewitacja czy telekineza. Według niektórych źródeł: nie mogą się ukazywać ludziom; są nieludzko szybkie, silne i mają wiecznie zimne, blade i twarde ciało, mają idealne rysy, są nieziemsko piękne; unikają słońca, gdyż pod wpływem promieni słonecznych giną w wyniku spalenia.
    Według słowiańskich wierzeń wampir, (zwany także wąpierz, upiór, upir, martwiec, wiesczy, wupi) powstawał z niepogrzebanych (niespalonych) zwłok, stąd jego silne związki z własną rodziną – jej dręczenie, jeśli nie dopełniła obowiązku wobec zmarłego, oraz stosunki mężczyzn-wampirów (zmarłych daleko od domu, zaginionych i powracających) z własnymi żonami. Jego dzieci mają dar rozpoznawania wampirów i ich niszczenia. Wiara w wampiry musiała nasilić się po przyjęciu chrześcijaństwa i zarzuceniu ciałopalenia. Znaczne jej upowszechnienie oraz znajomość sposobów ich zwalczania sugeruje, że słowiański wampir musiał mieć swój odpowiednik w innych kulturach. Niewykluczone, iż jedną z dróg rozprzestrzenienia się „wampiryzmu” były opowieści słowiańskich mamek, opiekujących się, we wczesnym średniowieczu, zachodnioeuropejską dziatwą.
    Wampirem można było stać się z wielu przyczyn. Np. wampirem stawał się człowiek, którego za życia ktoś przeklął.
    Wampiry nie lubią czosnku i cebuli, stąd dobrze jest mieć w domu nieco tych warzyw. Wskazane jest ich spożywanie. Wampira można też skutecznie odstraszyć wbijając nóż w jego cień. Demony te mogą przybierać też postać nietoperzy i innych zwierząt. Wampiry w swym demonim wcieleniu są wrażliwe na srebro, które je odstrasza, ale nie unicestwia. Wampira można zabić przebijając jego serce drewnianym kołkiem, najlepiej osinowym, albowiem osika w wierzeniach Słowian miała moc odpędzania złych duchów. Podobne moce przypisywano gdzieniegdzie szakłakowi. Inną skuteczną metodą było obcięcie wąpierzowi głowy i ułożenie jej między jego nogami. Dla pewności można było wepchnąć nieboszczykowi w usta główkę czosnku, kawałek żelaza lub cegłę, albo też włożyć do trumny pędy dzikiej róży, głogu czy tarniny. Aby zapobiec przemianie nieboszczyka w wampira wkładano do trumny kawał żelaza, układano również zwłoki twarzą do dołu.*
*Dodaje do niego zgjęcie znalecione w książce:
http://img90.imageshack.us/img90/81/burnejoneslevampire1.jpg*
*odkłada książke*
*wychodzi*

Ostatnio edytowany przez Melanie (2009-08-21 10:58:41)


Pracuje jako: projektantka mody, DJ, fryzjer w salonie, niania, ochroniarz na boisku szkolnym
Znajomi: Roberta,Różyczka,Martysia,Julia,Malwina,Damian,Charlotte,Magda,Neillé,Lilly,Paweł,Miśka, Aiko,Kajka,Victor,Akira,Izaura,Shan,Iga,Nick,Sean,Viki,Alfred & Mathew,Nicole,Dominika,Jasper,Ola,Anna,Ray,Sara,Rołz,Emmett,Esme,Kornel,Natala,Bartek,Carralo
Kumple: Zuzanna, Maciek, Nina, Janet
Chłopak: Matts
Rodzinka: Moje Drzewo Genealogiczne [rozszerzone]
Lubi(czyt. kocha) : Rodzeństwo, WŁOCHY, Wampiry, Twilight, Vampire Diaries, książki, rysować, grać na gitarze(uczę się), pisać pwieści, muzykę (OneRepublic, Miley Cyrus, Taylor Swift, Amy MacDonald, Linkin Park, Yirumę), lody miętowe i pistacjowe, Taylora Lautnera
Nie lubi: różowego, arogancji, ignorantów, powierzchowności

Cześć Goście

Offline

 

#6 2009-08-21 11:11:42

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

*wyjmuje papier*
*pisze wypracowanie*

MAGICZNE WLASNOSCI  KSIEZYCA

Księżyc- z łaciny Luna. Słowo księżyc, czyli książę, wywodzi się jeszcze z wierzeń słowiańskich, gdzie księciem nazywany był księżyc w okresie między nowiem a pierwszą kwadrą (miał on być synem "starego" miesiąca).
Księżyc od wieków uważany był za coś magicznego, coś „innego” niż wszystko, co znali ludzie. Był w niektórych wierzeniach obiektem kultu religijnego.
Magia Księżyca podlega magii wody. Tworząc samodzielnie zaklęcie warto wybrać do niego najodpowiedniejszą fazę Księżyca
I tak, najwięcej czarów odprawia się przy księżycu, najczęściej gdy jest on w pełni.
Działań magicznych nie wykonuje się nigdy w okresie 3 dni przed nowiem, aż do samego nowiu. W tym czasie można jednak wykonywać praktyki buddyjskie, gdyż wówczas mają o wiele silniejszą moc, niż w innych dniach miesiąca.
W czasie wzrastania księżyca odprawia się czary mające na celu „przyciągnięcie” czegoś do nas,  np. czary na awans, pieniądze itp.
Kiedy księżyc maleje, czarujemy, aby pozbyć się niektórych rzeczy, kłopotów, zmartwień, chorób, niedostatku, złych wpływów…
Tak jak słońce określa się energią męską i siłą tak Księżyc antagonistycznie jest subtelny i kobiecy. Księżyc jest trójdzielny: składają się na niego, czy jego energię, trzy Boginie: Hekate, Izyda i Diana.
Księżyc fascynował ludzi odkąd skierowali pierwsze spojrzenie w niebo. Jedyny naturalny satelita Ziemi wywiera tajemniczy i nie zawsze naukowo uzasadniony wpływ na cały nasz świat. Powoduje przypływy i odpływy oceanów, przyspiesza i spowalnia wzrost roślin, odpowiada za niektóre zachowania zwierząt i ludzi. Urodzenie pod tym, a nie innym znakiem lunarnego zodiaku wywiera na nasze życie wpływ równie silny, co horoskop słoneczny. Jego tajemniczość inspirowała poetów, filozofów i naukowców, a także wywarła silny wpływ na kształtowanie się systemów religijnych i magicznych. Księżyc był również źródłem lęków i mrocznych legend. W jego świetle spokojne z pozoru osoby zmieniały się w krwiożercze bestie, łagodne dotychczas zwierzęta rzucały się na swoich właścicieli. Podczas pełni na świat wychodzą budzące grozę wilkołaki i spacerujący ze zwinnością kotów lunatycy.
Pierwsze zapisy dotyczące księżyca pochodzą mniej więcej z przed 5000 lat, co świadczy o tym, że już wówczas zdawano sobie sprawę z jego inności.
Pomimo tego, że żyjemy już w XXI wieku, księżyc nadal jest dla nas czymś niezrozumiałym. Może za kilka tysięcy lat wreszcie uda się gatunkowi ludzkiemu zrozumieć jego magię??
*szuka obrazka*
*dokleja: http://gfx.filmweb.pl/blog/538038/354301.1.jpg*
*odkłada na blat*
*czyta wypracowanie Mel*

Ostatnio edytowany przez Zuzanna (2009-08-21 11:17:55)


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#7 2009-08-21 11:16:40

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

Punkty dodane


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#8 2009-08-21 12:20:18

Neillé

Admin

5794459
Skąd: ja mam ten ołówek?
Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 1707
WWW

Re: Kółko Nocy

Zapisuję się xD


.moja praca. burmistrz, bankier, sprzedawczyni, projektantka mody
.znajomi. Anusia, Tina, Hinata, Kika, Nikita, Emka, Megan, Amelia, Maggi, Adrienne, Malwina, Justyna, Angel, Sabina, Mark, Eva, Jakub, Magda, Amy, Jack, Eric, Miley, Damian, Agnieszka, Nick, Mitchie, Sandra, Nicol, Akira, Sophia
.kumple. Zuzanna, Fly, Zuza, Amanda, Angelika, Patrycja, Ina, Katsuko
.rodzina. Mama, Tata, Victor, [drzewo genealogiczne]
.lubi. Japonię, konie, rysować, słuchać muzyki [evanescence, dead by sunrise, linkin park, within temptation, trading yesterday, 30stm, red], pisać wiersze/opowiadania, fotografię, słodycze, upalne dni, komedie i horrory, herbatę z cytryną, ciekawe gadżety
.nie lubi. dzieci neo, chamstwa, ludzkiej głupoty, nudy, deszczowych dni, komputerów bez Internetu
.kocha. (patrz lubi), rodziców, brata, tego jedynego jeszcze brak (w MC)

...

Offline

 

#9 2009-08-21 13:07:54

Angelika

Miss Stycznia 2009              Miss Maja 2009

3643597
Zarejestrowany: 2008-08-19
Posty: 975

Re: Kółko Nocy

zapisuje się ^^


Pracuje jako: projektantka mody, przedszkolanka, sprzedawca, detektyw W11, trenerka na siłowni
Znajomi: Melissa, Neille, Milena, Zuzanna, Julia, Aschley, Paweł, Rayan, Robbie, Victor, Matts , Cloe   Klaudusia, Joanna, Patrycja, Mick, Cornelia, Cathernie, Norbert, Monika, Krystian

Zapraszam na moje stronki www.clubcandy.pun.pl i www.camprockx.pun.pl
Moje drzewo genealogiczne
http://img90.imageshack.us/img90/2186/beztytuumjo.jpg             
                           
                                            Siemanko Goście

Offline

 

#10 2009-08-21 13:18:15

Angelika

Miss Stycznia 2009              Miss Maja 2009

3643597
Zarejestrowany: 2008-08-19
Posty: 975

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*włącza komputer*
*szuka różnych ciekawostek*

Wampir
F
antastyczna istota, najczęściej żywiąca się ludzką krwią, prawie nieśmiertelna, o ludzkiej postaci i charakterystycznych wydłużonych kłach. Zależnie od źródła, wampirom przypisywane są liczne zdolności paranormalne, m.in. regeneracja, czytanie w myślach, przewidywanie przyszłości, lewitacja czy telekineza. Według niektórych źródeł: nie mogą się ukazywać ludziom; są nieludzko szybkie, silne i mają wiecznie zimne, blade i twarde ciało, mają idealne rysy, są nieziemsko piękne; unikają słońca, gdyż pod wpływem promieni słonecznych giną w wyniku spalenia.


*szuka jakiegoś obrazka*
*przykleja http://www.bravo.pl/download/multimedia/pictures/0908/230634080212262034174750.jpg
*wyłącza komputer*
*wychodzi*


Pracuje jako: projektantka mody, przedszkolanka, sprzedawca, detektyw W11, trenerka na siłowni
Znajomi: Melissa, Neille, Milena, Zuzanna, Julia, Aschley, Paweł, Rayan, Robbie, Victor, Matts , Cloe   Klaudusia, Joanna, Patrycja, Mick, Cornelia, Cathernie, Norbert, Monika, Krystian

Zapraszam na moje stronki www.clubcandy.pun.pl i www.camprockx.pun.pl
Moje drzewo genealogiczne
http://img90.imageshack.us/img90/2186/beztytuumjo.jpg             
                           
                                            Siemanko Goście

Offline

 

#11 2009-08-21 14:20:28

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

Neille, Angelika-Prztjęte ^^
Angelika- to była ciekawosta czy wypracwanie??


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#12 2009-08-21 15:00:31

Melanie

Miss Lipca 2009                    Miss Urodzin 2009

9794941
Skąd: ja to znam...?
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 886
WWW

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*podchodzi do biblioteczki*
*bierze jedną książkę*
*szuka zdjęć*
*znalazła:
http://www.obrazky.pl/obrazky/wampiry-739-OBRAZKY.PL.jpg*
*śmieje się ze zdjęcia*
*odkłada książkę*
*bierze następną*
*dalej szuka zdjęcia*
*znalazła:
http://republika.pl/blog_ks_4185520/5813207/tr/legacyartvf015favole5js.jpg*
*ogkłada książkę*
*wychodzi*


Pracuje jako: projektantka mody, DJ, fryzjer w salonie, niania, ochroniarz na boisku szkolnym
Znajomi: Roberta,Różyczka,Martysia,Julia,Malwina,Damian,Charlotte,Magda,Neillé,Lilly,Paweł,Miśka, Aiko,Kajka,Victor,Akira,Izaura,Shan,Iga,Nick,Sean,Viki,Alfred & Mathew,Nicole,Dominika,Jasper,Ola,Anna,Ray,Sara,Rołz,Emmett,Esme,Kornel,Natala,Bartek,Carralo
Kumple: Zuzanna, Maciek, Nina, Janet
Chłopak: Matts
Rodzinka: Moje Drzewo Genealogiczne [rozszerzone]
Lubi(czyt. kocha) : Rodzeństwo, WŁOCHY, Wampiry, Twilight, Vampire Diaries, książki, rysować, grać na gitarze(uczę się), pisać pwieści, muzykę (OneRepublic, Miley Cyrus, Taylor Swift, Amy MacDonald, Linkin Park, Yirumę), lody miętowe i pistacjowe, Taylora Lautnera
Nie lubi: różowego, arogancji, ignorantów, powierzchowności

Cześć Goście

Offline

 

#13 2009-08-21 15:09:20

Angelika

Miss Stycznia 2009              Miss Maja 2009

3643597
Zarejestrowany: 2008-08-19
Posty: 975

Re: Kółko Nocy

ciekawostka


Pracuje jako: projektantka mody, przedszkolanka, sprzedawca, detektyw W11, trenerka na siłowni
Znajomi: Melissa, Neille, Milena, Zuzanna, Julia, Aschley, Paweł, Rayan, Robbie, Victor, Matts , Cloe   Klaudusia, Joanna, Patrycja, Mick, Cornelia, Cathernie, Norbert, Monika, Krystian

Zapraszam na moje stronki www.clubcandy.pun.pl i www.camprockx.pun.pl
Moje drzewo genealogiczne
http://img90.imageshack.us/img90/2186/beztytuumjo.jpg             
                           
                                            Siemanko Goście

Offline

 

#14 2009-08-22 09:39:36

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

Punkty dodane.


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#15 2009-08-22 10:24:39

Matts

Mister Stycznia 2009          Mister Lutego 2009              Mister Maja 2009

Skąd: wracacie
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 1164

Re: Kółko Nocy

Zapisuje sie


Pracuje jako: nauczyciel, dziekan, detektyw W11, kelner
Znajomi:Kacper,Aschley,Karnel,Gabi,Eva, Angelika, Sabina, Viki, Dominika, Ina
Rodzina: Justin

Offline

 

#16 2009-08-22 10:27:05

Matts

Mister Stycznia 2009          Mister Lutego 2009              Mister Maja 2009

Skąd: wracacie
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 1164

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*siada do komputera*
*Znalazł zdjecie:
http://angelika221.blogasek.pl/upload/2wampir10vv1.jpg
*Szuka dalej*
*Znalazł drugie:
http://www.magor.pl/galeria/srednie/dfa_wampir.jpg
*wyłacza komputer*
*wychodzi*


Pracuje jako: nauczyciel, dziekan, detektyw W11, kelner
Znajomi:Kacper,Aschley,Karnel,Gabi,Eva, Angelika, Sabina, Viki, Dominika, Ina
Rodzina: Justin

Offline

 

#17 2009-08-22 13:43:20

Esme

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-07
Posty: 96

Re: Kółko Nocy

Zapisuję się


Pracuje jako: pracownik Parku Jurajskiego, bibliotekarz, fryzjer w salonie, pracownik Safari Zoo
Znajomi: Melanie,Zuzanna,Emmett,Matts,Miley,Natalia,Wera,Nina

Moje Drzewko Genealogiczne

Offline

 

#18 2009-08-22 13:44:21

Neillé

Admin

5794459
Skąd: ja mam ten ołówek?
Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 1707
WWW

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*włącza komputer i wchodzi na Internet*
*w Google wpisuje "wilkołak"
*znalazła: *
Wilkołak – koleś potrafiący porosnąć sierścią w związku ze zbliżająca się pełnią, spokrewniony z wilkami, ale przeważnie się do nich nie przyznaje. Po ugryzieniu przez owego delikwenta rosną włosy na klacie i długie pazury. Wilkołaki w przeciwieństwie do Wilków wyją do księżyca. Za wilkołaki uważano przedstawicieli mody lat 70, w związku z ich owłosieniem i szponami.
źródło: nonsensopedia
+
http://img337.imageshack.us/img337/9717/p359jj5.jpg
*wyłącza komputer*
*idzie do domu*


.moja praca. burmistrz, bankier, sprzedawczyni, projektantka mody
.znajomi. Anusia, Tina, Hinata, Kika, Nikita, Emka, Megan, Amelia, Maggi, Adrienne, Malwina, Justyna, Angel, Sabina, Mark, Eva, Jakub, Magda, Amy, Jack, Eric, Miley, Damian, Agnieszka, Nick, Mitchie, Sandra, Nicol, Akira, Sophia
.kumple. Zuzanna, Fly, Zuza, Amanda, Angelika, Patrycja, Ina, Katsuko
.rodzina. Mama, Tata, Victor, [drzewo genealogiczne]
.lubi. Japonię, konie, rysować, słuchać muzyki [evanescence, dead by sunrise, linkin park, within temptation, trading yesterday, 30stm, red], pisać wiersze/opowiadania, fotografię, słodycze, upalne dni, komedie i horrory, herbatę z cytryną, ciekawe gadżety
.nie lubi. dzieci neo, chamstwa, ludzkiej głupoty, nudy, deszczowych dni, komputerów bez Internetu
.kocha. (patrz lubi), rodziców, brata, tego jedynego jeszcze brak (w MC)

...

Offline

 

#19 2009-08-22 13:47:51

Esme

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-07
Posty: 96

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*siada przy komputerze*
*Znalazła zdjecie:
http://img262.imageshack.us/img262/2723/vampire13cm8.jpg*
*szuka następnego*
*Znalazła:
http://img108.imageshack.us/img108/353/wampir96ye.jpg*
*wyłącza komputer*
*wychodzi*


Pracuje jako: pracownik Parku Jurajskiego, bibliotekarz, fryzjer w salonie, pracownik Safari Zoo
Znajomi: Melanie,Zuzanna,Emmett,Matts,Miley,Natalia,Wera,Nina

Moje Drzewko Genealogiczne

Offline

 

#20 2009-08-22 13:54:44

Esme

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-07
Posty: 96

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*podchodzi do biblioteczki*
*bierze książkę*
*szuka jakiejś ciekawostki*
*Znalazła:
   "Czarownica - w niektórych wierzeniach ludowych: kobieta zajmująca się czarną magią, kojarzona z siłami nieczystymi - często z szatanem. Męskim odpowiednikiem jest czarownik. W folklorze pojawiają się także dobre czarownice, które zajmują się tą czystą i dobrą magią. Postaci czarownic możemy spotkać m. in. w europejskiej mitologii ludowej, jednakże tam funkcjonuje raczej pod pojęciem wiedźmy i ma nieco mniej pejoratywne znaczenie.

W 1484 papież Innocenty VIII wydał bullę Summis desiderates będącą podsumowaniem wcześniejszych uchwał potępiających czary i zezwoleniem karania śmiercią czarownic i czarowników. Innocenty VIII powołał się w niej na słowa Biblii Nie pozwolisz żyć czarownicy. (Wj.,22,17.)

Motyw czarownicy jest obecny także w kulturze europejskiej różnych epok, m.in. w Makbecie W. Szekspira. Poemat symfoniczny Antonína Dvořáka z 1896 nosi tytuł Czarownica południa.
"
*
*znalazła też zdjęcie:
http://histmag.org/grafika/articles/baszta_czarownic/czarownice2.jpg*
*odkłada książkę*
*wychodzi*


Pracuje jako: pracownik Parku Jurajskiego, bibliotekarz, fryzjer w salonie, pracownik Safari Zoo
Znajomi: Melanie,Zuzanna,Emmett,Matts,Miley,Natalia,Wera,Nina

Moje Drzewko Genealogiczne

Offline

 

#21 2009-08-23 10:16:32

Melanie

Miss Lipca 2009                    Miss Urodzin 2009

9794941
Skąd: ja to znam...?
Zarejestrowany: 2008-07-01
Posty: 886
WWW

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*siada przy komputerze*
*szuka ciekawostek w necie*
*Znalazła:
"Smok – fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada. Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze i filmach. Według wielu mitów smoki obdarzone były dużą inteligencją, potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem. Poza tym posiadały lub strzegły rozmaitych skarbów.

Różne zwierzęta podobne do smoków występowały w mitologiach wielu kultur. Smoki są istotami reprezentującymi siły natury i cztery żywioły, zwłaszcza zaś ogień i powietrze. Smok był też często używany w roli symbolicznej."
*
*Znalazła też zdjęcie:
http://agaciasmoki.blog4u.pl/upload/132smok9qv.jpg*
*wyłacza komputer*
*wychodzi*


Pracuje jako: projektantka mody, DJ, fryzjer w salonie, niania, ochroniarz na boisku szkolnym
Znajomi: Roberta,Różyczka,Martysia,Julia,Malwina,Damian,Charlotte,Magda,Neillé,Lilly,Paweł,Miśka, Aiko,Kajka,Victor,Akira,Izaura,Shan,Iga,Nick,Sean,Viki,Alfred & Mathew,Nicole,Dominika,Jasper,Ola,Anna,Ray,Sara,Rołz,Emmett,Esme,Kornel,Natala,Bartek,Carralo
Kumple: Zuzanna, Maciek, Nina, Janet
Chłopak: Matts
Rodzinka: Moje Drzewo Genealogiczne [rozszerzone]
Lubi(czyt. kocha) : Rodzeństwo, WŁOCHY, Wampiry, Twilight, Vampire Diaries, książki, rysować, grać na gitarze(uczę się), pisać pwieści, muzykę (OneRepublic, Miley Cyrus, Taylor Swift, Amy MacDonald, Linkin Park, Yirumę), lody miętowe i pistacjowe, Taylora Lautnera
Nie lubi: różowego, arogancji, ignorantów, powierzchowności

Cześć Goście

Offline

 

#22 2009-08-23 13:19:51

Neillé

Admin

5794459
Skąd: ja mam ten ołówek?
Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 1707
WWW

Re: Kółko Nocy

*przychodzi*
*włącza komputer i Internet*
*w Google wpisuje noc*
*znalazła*
Noc – część doby, w czasie której Słońce znajduje się poniżej linii horyzontu. Można też ją określić jako okres od zmierzchu do świtu. Zjawisko to występuje na planetach krążących wokół gwiazd – czyli ich satelitach, w tym również na Ziemi. Przeciwnym pojęciem jest dzień.
Nieco inaczej określa się noc astronomiczną, z którą mamy do czynienia, gdy Słońce znajduje się co najmniej 18° pod horyzontem.

Czas trwania nocy w określonym miejscu na Ziemi uzależniony jest od kilku czynników, są nimi:

    * szerokość geograficzna
    * pora roku
    * wysokość bezwzględna badanego punktu – wpływa w minimalnym stopniu
    * odległość Ziemi od Słońca (aphelium i peryhelium) – wpływa w minimalnym stopniu

Noce trwają krócej
Globalny, średni czas trwania nocy na naszej planecie jest krótszy od okresu dnia z dwóch przyczyn:

   1. Słońce nie jest punktem, lecz ogromnym obiektem zbliżonym kształtem do kuli, której równik wynosi ok. 4,4 mln km. Z powodu tak dużej wielkości i w związku ze stosunkowo niedużą odległością od Ziemi (średnio ok. 149,6 mln km), Słońce oświetla ok. 32 minut kątowych na jej powierzchni w tak samo intensywny sposób. Oznacza to w praktyce na przykład, że gdy Słońce góruje – to jednocześnie w pasie o szerokości ok. 1,9 km. Zatem dzień "wydziera" te niecałe 2 km nocy.
   2. atmosfera powoduje refrakcję (załamanie) światła słonecznego w ten sposób, że dociera ono do obserwatora na Ziemi w momencie, gdy tak naprawdę Słońce jest jeszcze poniżej linii horyzontu o około 34 minut (kątowych).

Oba czynniki sprawiają, że światło słoneczne osiąga określony punkt na Ziemi, gdy centrum Słońca jest jeszcze o ok. 50 minut kątowych poniżej horyzontu.

Równonoce
W dniach równonocy jesiennej i wiosennej, kiedy teoretycznie czasy trwania dnia i nocy się zrównują, w rzeczywistości noc trwa krócej. Na równiku różnica ta wynosi ok. 14 minut i zmniejsza się w kierunku biegunów. Oznacza to, że nawet w Polsce czas trwania dnia i nocy podczas równonocy nie są idealnie takie same.
Oświetlenie Ziemi przez Słońce w dniu przesilenia letniego na półkuli północnej

Przesilenia
Najdłuższa noc:

    * na półkuli północnej wypada z 21 na 22 grudnia – przesilenie zimowe,
    * na półkuli południowej wypada w nocy z 21 na 22 czerwca.

Najkrótsza noc:

    * na półkuli północnej wypada z 21 na 22 czerwca – przesilenie letnie,
    * na półkuli południowej wypada z 21 na 22 grudnia.

W Polsce najkrótszą noc można zaobserwować w najdalej na północ wysuniętym punkcie – przylądku Rozewie. Podczas przesilenia noc trwa tam tylko ok. 6 godzin i 40 min

Noc polarna
Podczas nocy polarnej Słońce nie wschodzi przez ponad 24 godziny. Zjawisko to ma miejsce na terenach leżących powyżej koła podbiegunowego na obu półkulach.

W okolicach koła podbiegunowego noc polarna trwa 24 godziny i występuje tylko raz w roku, natomiast im bliżej biegunów, tym noce polarne są dłuższe i występują pod rząd przez pewien – coraz dłuższy – okres. Na biegunach noc polarna trwa niemal dokładnie pół roku.

Ze względu na czynniki wielkości Słońca i refrakcji opisane powyżej, obszary występowania nocy polarnych na obu półkulach (strefy polarne) są nieco mniejsze niż obszary od koła podbiegunowego (66°33'39" N lub 66°33'39" S) do bieguna (odpowiednio 66° N lub 66° S). Natomiast obszary występowania dnia polarnego są nieco większe od obszarów zawartych pomiędzy kołem podbiegunowym a biegunem.

Innym pojęciem jest biała noc, podczas której tarcza Słońca chowa się całkiem poniżej horyzontu, jednak na tyle niedaleko, że zmierzch przechodzi od razu w świt.

*dokleja jeszcze*
http://www.prongclothing.com/ownlog/ksiezyc_anteny.jpg

*wyłącza komputer*
*wychodzi*


.moja praca. burmistrz, bankier, sprzedawczyni, projektantka mody
.znajomi. Anusia, Tina, Hinata, Kika, Nikita, Emka, Megan, Amelia, Maggi, Adrienne, Malwina, Justyna, Angel, Sabina, Mark, Eva, Jakub, Magda, Amy, Jack, Eric, Miley, Damian, Agnieszka, Nick, Mitchie, Sandra, Nicol, Akira, Sophia
.kumple. Zuzanna, Fly, Zuza, Amanda, Angelika, Patrycja, Ina, Katsuko
.rodzina. Mama, Tata, Victor, [drzewo genealogiczne]
.lubi. Japonię, konie, rysować, słuchać muzyki [evanescence, dead by sunrise, linkin park, within temptation, trading yesterday, 30stm, red], pisać wiersze/opowiadania, fotografię, słodycze, upalne dni, komedie i horrory, herbatę z cytryną, ciekawe gadżety
.nie lubi. dzieci neo, chamstwa, ludzkiej głupoty, nudy, deszczowych dni, komputerów bez Internetu
.kocha. (patrz lubi), rodziców, brata, tego jedynego jeszcze brak (w MC)

...

Offline

 

#23 2009-08-23 13:25:54

Fly

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 471

Re: Kółko Nocy

Zapisuje się

Offline

 

#24 2009-08-23 18:48:53

Kornel

Mister Urodzin 2009

12360329
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 205
WWW

Re: Kółko Nocy

Zapisuję się


Pracuje jako: pracownik Parku Jurajskiego
Znajomi: Cathernie , Janet i Michael Jackson

Zapraszam do Miasteczka MyDoll

Offline

 

#25 2009-08-24 09:21:29

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

Kornel, Fly, Esme, Matts- Zapisani

Punkty Dodane


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#26 2009-08-24 17:25:24

Miśka

Miss Sierpnia 2008

839707
Call me!
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 369

Re: Kółko Nocy

zapisuje się


Pracuje jako: instruktorka jazdy konnej, rzecznik prasowy, pracownik agencji reklamowej
Znajomi:Kika, Muszelka, Justyna, Maggi, Beata, Julia, Oleńka, Mark, Fly, Alan, Rayan, Natasza, Amy, Milena, Jack, Wercia, Piotrek
_________________________________
Witam Goście
Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym

Offline

 

#27 2009-08-24 17:50:24

Kornel

Mister Urodzin 2009

12360329
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 205
WWW

Re: Kółko Nocy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Pracuje jako: pracownik Parku Jurajskiego
Znajomi: Cathernie , Janet i Michael Jackson

Zapraszam do Miasteczka MyDoll

Offline

 

#28 2009-08-25 08:51:09

Zuzanna

Miss Lipca 2008                    Miss Sierpnia 2009                  Miss Września 2009

3066942
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 1671
WWW

Re: Kółko Nocy

Miśka- Przyjęta.

Punkty dodane


Rodzina  Moja Rodzinka
Przyjaciele: Melanie, Janet, Nina, Fly, Neille
Pracuję jako: projektantka mody, bibliotekarka, kierownik biura matrymonialnego, przedszkolanka, nauczyciel sztuki, lekarz
Znajomi: Janek,Neillé,Cleo,Fly,Ania,Kika,Viki,Magda,Patrycja,Nick, Sandra,Mick, Sophia, Akira, Shan

Lubię: książki, dobrą muzę (OneRepublic, Amy Macdonald, Wilki), koty,prowadzić pamiętnik, moje przyjaciółki, pisać opowiadania, Anglię.
Nie lubię: nudnych książek, osądzania ludzi po pozorach, dzieci neo, ludzi wchodzących mi w drogę, kiedy coś mi nie wychodzi

Offline

 

#29 2009-08-25 09:45:12

Kornel

Mister Urodzin 2009

12360329
Zarejestrowany: 2009-08-20
Posty: 205
WWW

Re: Kółko Nocy

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


Pracuje jako: pracownik Parku Jurajskiego
Znajomi: Cathernie , Janet i Michael Jackson

Zapraszam do Miasteczka MyDoll

Offline

 

#30 2009-08-27 14:25:49

Fly

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 471

Re: Kółko Nocy

Podchodzi do szpitalnego komputera na świetlicy. Włącza go i zaczyna szukać informacji. Po znalezieniu wszystkich wysyła je na e-mail Zuzanny. Wyłącza komputer i wraca do sali.

Oczywiście wszystko zostało przesłane tu e-mailem. W końcu Fly póki co siedzi sobie w szpitalu i oczekuje na wyjście.

Kelpie – koń potwór?



Kelpie to piękne i tajemnicze stworzenia. To znaczy, zależy dla kogo piękne. Występują one pod postacią konia.

W folklorze celtyckim jest on nadnaturalnym wodnym koniem, zmieniający kształty. Podobno nawiedza szkockie jeziora i rzeki.

http://th06.deviantart.net/fs15/300W/f/2007/080/1/1/Kelpie_by_can_o_meat.jpg



Na Orkadach podobne stworzenie nosi nazwę Nuggle, a na Szetlandach Shoopiltee. Pojawia się także w folklorze skandynawskim jako Bäckahästen ("koń potokowy").

http://fc03.deviantart.com/fs6/i/2005/043/a/2/Kelpie_in_the_Lake_by_demondoodles.jpg



Kelpie czasami objawia się jako ohydny, wręcz odrażający, okropnie brutalny, owłosiony człowiek, który miażdży podróżników. Jednak najczęściej przybiera formę łagodnego konia stojącego nad potokiem. Jeśli ktokolwiek dosiądzie Kelpie, on pogalopuje w najgłębsze wody, aby tam utopić i pożreć jeźdźca.

http://th09.deviantart.net/fs11/300W/i/2006/226/0/9/Kelpie_goes_a_wading_by_whippetluv.jpg



Krzyżówki Kelpie z koniem domowym są dobrymi końmi wierzchowymi. Kelpie ostrzegają swoim zawodzeniem i wyciem przed nadchodzącymi burzami. Stworzenia te są jednak rzadko łagodne.

http://fc02.deviantart.com/fs26/f/2008/114/1/2/Kelpie_by_draco_samhain.jpg



Podobno większość legend o wodnych potworach, wzięły się od opowieści o Kelipie.

http://th02.deviantart.net/fs41/300W/i/2009/030/4/6/Kelpie_by_fearn.jpg



Jednorożce – konie demonów.

Zacytuje kawałek wikipedii „Jednorożec to stworzenie fantastyczne, występujące w mitach i legendach mające jeden róg wyrastający pośrodku czoła. Najwcześniej opisane przez Ktezjasza w V-IV w. p.n.e.; Pliniusz dodaje mu jeszcze łeb jelenia, stopy słonia i ogon lwa. W średniowieczu przedstawiano go z łbem i korpusem białego (rzadziej czerwono-czarnego) konia, dodając niekiedy nogi jelenia, lwi ogon. Jednorożca uważano za jedyne zwierzę mające odwagę atakować słonia, posiadające tak ostre kopyta, że jedno ich uderzenie rozcina słoniowi brzuch.” Zgadzam się z tym jak najbardziej.

http://fc05.deviantart.com/fs23/f/2008/019/e/5/e56bd17f5740c38e.jpg



Według legend jednorożca nie może poskromić nikt z wyjątkiem młodych i pięknych dziewic (wiem, że dziwnie to brzmi). Dlaczego? Tego już nie wiem. W mitach jednorożce towarzyszyły także dziewiczym boginią księżyca (co oni tak z tymi dziewicami?!).  W chrześcijaństwie wizerunek dziewicy z jednorożcem na kolanach przedstawiany był jako symbol Najświętszej Marii Panny. Jednorożec przedstawiał zaś Jezusa co mnie dość dziwi. W końcu jednorożec był ‘złem wcielonym’.

http://th00.deviantart.net/fs5/300W/i/2004/325/4/7/Black_Unicorn_by_jaxxblackfox.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/82/DomenichinounicornPalFarnese.jpg/732px-DomenichinounicornPalFarnese.jpg




Informacje znalezione na Wikipedia.pl i Deviatnart.com
Fly

Ostatnio edytowany przez Fly (2009-08-27 14:27:45)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wierszek.pl fishingsuperstars Krynica Morska pokoje hydraulik warszawa materace janpol